Haber

ABD’den Türkiye ve F-16 açıklaması!

Kirby, çevrimiçi basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’deki seçimlerden sonra F-16 anlaşmasının olası gelişimine ilişkin ABD Kongresi’nde herhangi bir hareket olup olmadığı sorusuna Kirby, bu konuda herhangi bir garantiden haberi olmadığını söyledi.

Konuyla ilgili gazetecileri Kongre yetkililerine yönlendiren Kibry, Biden’ın bu konudaki durumunun değişmediğinin altını çizdi.

Kirby, “Bu konuda yalnızca Başkan Biden adına konuşabilirim ve onun F-16’larda ilerleme kaydetme isteğinde hiçbir şey değişmedi” dedi. terimini kullandı.

BELGOROD’DA AMERİKAN SİLAHLARININ KULLANILDIĞI İDDİALARI ARAŞTIRILACAK

Rusya’nın “Ukraynalı bir sabotaj grubunun ABD menşeli silah ve araçlarla ülkenin Belgorod bölgesine girdiği” iddiasına ilişkin Kirby, olaya ABD teçhizat ve araçlarının karışmış olabileceği iddialarını incelediklerini söyledi.

Kirby, Rusya içindeki saldırılarda Amerikan teçhizatının kullanılmasını desteklemedikleri konusunda net ve dengeli oldukları görüşünü paylaştı.

Kirby, Rus güvenlik şirketi Wagner’in kurucusu Yevgeniy Prigojin’in Bahmut’ta 20 binden fazla askerin öldüğüne ilişkin açıklamasına ilişkin olarak, bu sayının kendi tahmin ettiği rakamlarla örtüştüğüne ve Bahmut’ta düzenlediği saldırıların maliyetinin 2000 yılı için daha yüksek olduğuna dikkat çekti. Rusya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu