Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelli Vatandaşlara Pozitif Ayrımcılık Yapıyor

Engelli vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcılık politikası yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sürekli Engelsiz Yol Yardım Hizmeti (Gezgin) projesiyle engelli vatandaşların kapısına giderek tekerlekli sandalyelerinin tamir ve bakımını yapıyor. Şu ana kadar 3 binin üzerinde aracın tamir ve bakımı yapılırken, Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nden teslim alınan 2 adet arızalı akülü tekerlekli sandalye de tamirinin ardından derneğe teslim edildi.

Ulaşımdan altyapıya, tarihi mirastan çevreye kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayatın her alanında yer almasını sağlamak amacıyla toplu taşıma araçlarını akülü araçların binebileceği alçak tabanlı araçlara dönüştürdü, akülü araç şarj noktalarının sayısını artırdı Araç bakım onarım atölyesi ile akülü araç kullanan vatandaşların omuzlarındaki yükü kaldırdı. Seyyah) projesi devreye alındı. Bu proje ile araçlarını tamir bakım atölyesine getiremeyen engelli vatandaşlarımızın adresleri ziyaret edilerek tamiri hemen orada yapılıyor veya arıza ciddi ise tekerlekli sandalye ekipleri bakım atölyesine getiriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yol yardım hizmetiyle engelli vatandaşlar önemli bir yükten kurtulurken, son 3 yılda toplam 3 bin 318 akülü ve normal tekerlekli sandalyenin bakım ve onarımı yapıldı. Seyyah projesiyle sağlanan destek 2 bin aracı aştı.

Türk Muharip Gaziler Derneği, dernek bünyesinde kullanılan 2 adet arızalı akülü tekerlekli sandalyenin tamiri için de Büyükşehir Belediyesi’nden destek talep etti. Gezgin gruplar dernek binasına gelerek arızalı araçları incelediler ve Merinos’taki atölyede her iki aracı da onardılar. Tamir ve bakımları yapılan araçlar, ekipler tarafından Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ne götürülerek Dernek Başkanı Adem Erdem’e teslim edildi. Derneğin her türlü ihtiyaç ve talepleri konusunda Büyükşehir Belediyesi’nden her zaman destek aldığını belirten Dernek Lideri Adem Fazilet, “Arızalı akülü tekerlekli sandalyelerimiz anında tamir edilerek geri getirildi. Büyükşehir Belediyemize ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Destek.” -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu