Haber

CHP Milletvekili Engin Özkoç hakkında suç duyurusu

Emekli Cumhuriyet Savcısı Veli Kafes, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında “hürriyetten yoksun bırakma”, “iftira”, “görevi kötüye kullanma” ve “gürültü çıkarma” kabahatlerinden suç duyurusunda bulundu.

Emekli Cumhuriyet Savcısı Veli Kafes, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında “hürriyetten yoksun bırakma”, “iftira”, “görevi kötüye kullanma” ve “gürültü çıkarma” suçlarından suç duyurusunda bulundu. Emekli Savcı Kafes, yaşadıkları sitedeki çarşının terasında bulunan soğutma ünitesinden kaynaklanan gürültü nedeniyle Çankaya Belediyesi’ne şikayette bulunduklarını, belediyenin çarşıyı işleten inşaat firmasına ve çarşıyı işleten inşaat firmasına para cezası verdiğini ifade etti. soğutma sistemini kapatarak gerekli önlemlerin alınması için 30 gün süre verdi. Dilekçede şirketin kararın iptali için dava açtığı, Ankara 7. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma talebini reddettiği belirtildi.

Kafes, belediyenin aldığı kararın uygulanmadığını ve mührü kırma suçunun işlenmesinin ardından soğutma sisteminin çalışmaya devam ettiğini belirttiği dilekçede, “Tekrar ses ölçümü için belediyeden geldiklerinde, Yeni bir karara kadar mührün sökülüp soğutma ünitesinin çalıştırılmasının suç olduğunu mahkemenin verdiği kararı hatırlattım, polislerle konuşurken ‘Kim o savcı? Nerede’ dedim. Bağırışlar duydum. “Şikayet etmiyorum. senden şikayetçiyim 165 katın sahibinin ismine siz karar verin. Herkesin huzurunu bozuyorsun. senin derdin ne kardeşim Seni buradan attıracağım, git buradan.”

Kafes, verdiği ihbar dilekçesinde Özkoç’un polislere baskı uyguladığını savundu. Kafes, olayla ilgili dilekçesinde, “Bu sırada koruması ve şoförü kısa süre önce ameliyat olduğum sol kolumdan tutarak beni çekmeye çalıştı ve canımı yaktı” ifadelerini kullandı.

Cage, eşinin olay anında çektiği bazı görüntüleri dilekçesiyle birlikte savcılığa teslim etti. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu