Haber

İYİ Parti: Pazarlık iddiaları gerçeği yansıtmıyor

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, dün yapılan CHP küme toplantısının ardından açıklanan “Adaylık” açıklamasının ardından bir araya geldi. Akşener’in evinde gerçekleşen görüşme 2 saat sürdü.

Görüşmenin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, ziyarette cumhurbaşkanı adayı hakkında pazarlık yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Zorlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Liderimizi ziyareti sonrası adayla ilgili çıkan asılsız haberler ve ‘pazarlık’ iddiaları asla gerçeği yansıtmamaktadır. Millet İttifakı bu çerçevede kararlılıkla hazırlanıyor. 2 Mart toplantısı için açıklanan ilkelerden.” kullanılmış.

Dün deprem ve seçim gündemiyle bir araya gelen CHP grubu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday gösterme konusunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, hazırlanan bildiriyi okuyarak kararı açıklarken, “Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz hakkını kullandı. Aday gösterme noktasında metin üzerinde anlaştılar. Hatta onlarda anlaştılar.” metinde bulamayacağınız bir isim.” Uzlaşma tabirinin DÜZGÜN Partisi’nde gerginliğe yol açtığı iddia edildi.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu