Haber

Kaymakam Demiryürek ve Başkan Tosyalı şehit ve gazi aileleriyle görüştü

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde şehit ve gazi aileleri ile bir araya geldi.

Kaymakam Demiryürek, bir restoranda kahvaltı programında, en büyük insan hakkı ihlalinin terör yoluyla cana kıymak olduğunu söyledi.

Ülkenin onlarca yıldır terör örgütleriyle çalıştığını vurgulayan Demiryürek, bu örgütlerin hain ve kalleş olduğunu söyledi.

Terör örgütlerinin toplumsal hayatın her alanında gündelik hayatını sürdüren temiz insanları hedef aldığını kaydeden Demiryürek, “Taksim’de olduğu gibi 3 yaşındaki Ecrin yavrusunu katleden bir örgüt ve örgütlerle karşı karşıyayız. son kez.” söz konusu.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da günün anlam ve değerine değindi.

Belediye olarak insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Tosyalı, şehit ve gazi ailelerine her zaman sahip çıktıklarını kaydetti.

Programa İskenderun Şehit Aileleri Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğlu ile İskenderun Gazileri Derneği Başkanı Neşet Turhan da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu