Haber

Mali ve Burkina Faso, Afrika Birliği Devralma Liderini istenmeyen adam ilan etti

Yerel basında Komorlar Birliği’nin de başkanı olan Assoumani’nin 27 Temmuz’da Rusya-Afrika Zirvesi’nde ailesini yanına almak istemediği için bu iki ülkede istenmeyen adam ilan edildiği belirtildi. askerlerin yönetimde olduğu Burkina Faso ve Mali liderleriyle fotoğraf çektirdi.

Assoumani’nin AfB Dönem Başkanı sıfatıyla 14 Ağustos’ta Mali ve Burkina Faso’yu ziyaret etmesi bekleniyordu. Ziyaretin iptal edildiği öğrenildi.

BAZI AFRİKA LİDERLERİNDEN AİLE FOTOĞRAFI BOYKOTU

Rusya’nın St. Petersburg’da düzenlenen Rusya-Afrika Zirvesi’nin açılışında çekilen aile fotoğrafında, bazı Afrikalı liderler darbeci hükümet başkanlarını protesto etmiş ve onlarla aynı karede yer almak istememişti.

Aile fotoğrafında AfB Dönem Başkanı ve Komorlar Birliği Başkanı Assoumani’nin yanı sıra Senegal Devlet Başkanı Macky Sall, Gine Bissau Devlet Başkanı Umaro Sissoco Embalo, Afrika Birliği Konsey Lideri Moussa Faki Mahamat ve Kongo Cumhuriyeti Devlet Lideri Denis Sassou Nguesso yer almadı.

Liderlerin, darbede iktidara gelen Mali Devlet Başkanı Assimi Goita ve Burkina Faso Devlet Başkanı İbrahim Traore ile baş başa fotoğrafta yer almak istemedikleri ortaya çıktı.

kashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu