Haber

Manisa’da köylüler hasat ettikleri ürünlerin gelirleriyle okul yaptırdı

Manisa’da köylüler hasat ettikleri ürünlerin gelirleriyle okul yaptırdı

MANİSA Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı Mahallesi’nde muhtar ve çiftçiler köy halkından topladıkları zeytin, zeytinyağı gibi ürünleri satarak mahalleye okul kazandırdı.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı Mahallesi eşine az rastlanır bir yardımlaşma tertibiyle köye okul kazandırdı. Bostancı Mahalle Muhtarı Mehmet Tarlacı tarafından yapılan tertiple köylüler okul imali için zeytin ve zeytinyağı mahsullerinin bir kısmını okul imali için bağışladı. Toplanan mahsuller okul hayrına satışı yapılarak nakde dönüştürüldü. Toplanan birebir nakdi yardımlarla bir arada başlanan inşaatla 600 metrekarelik alana 15 derslikli 3 katlı okul yapıldı. Üretimi tamamlana okul çağdaş kentlerde okulları da aratmadı. Akıllı tahtalarından, laboratuvarlarına, dersliklerin kalitesinden okulun dış görünümüne kadar mahalle halkının dayanaklarıyla eksiksiz bir okul kazandırıldı.

Okula takviye verenlere teşekkür eden Mahalle Muhtarı Mehmet Tarlacı, “2019 yılında hayalimiz Bostancı’ya bir ilk öğretim okulu kazandırmaktı. Bununla okul müdürlerimiz ve mahalle halkıyla toplantı yaparak mahallemize 600 metrekare 15 derslik 3 katlı okulumuzu mahallelimizin katkılarıyla gerçekleştirdik. Katkı veren Bostancı Mahalle halkına teşekkür ediyorum. Kırkağaç Jandarma Alay Komutanlığımız bu konuda bize çok destek verdi. Alay’da zeytin topladık. Mahalle halkından zeytin ve yağ topladık hem de manevi takviye aldık. Topladığımız zeytin ve zeytinyağı ile birebir nakdi yardımları bu okulumuza aktardık ve köyümüze okul kazandırdık. Takviye olan köy halkına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu