Haber

Önder Tahmazoğlu’ndan üniversite öğrencilerine müjde

Geçtiğimiz yıllarda üniversite öğrencilerine 1. ve 2. öğretim dönemlerinde toplam 6.000 TL nakdi destek sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni eğitim döneminde bu desteği toplam 8.000 TL’ye çıkararak öğrencilere yeni bir müjde verdi. .

AİLE BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerin başarısı için her zaman yanında olduklarını belirtti. “Gençlerimizin eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında başarılı olmaları, yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve hayata hazırlanmaları ülkemiz için çok değerli. Gençlerimiz ülkemizin bedelidir. Gençlerimizi kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında ne kadar iyi geliştirirsek, ülkemizin o anlamda kalkınmasını da o kadar sağlamış oluruz. Ülkemiz 10 yıl içinde dünyanın ilk 3 ülkesi arasına girecek. Bu bir rüya değil. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü gelişmeleri görüyorum. Türkiye bu anlamda hızla ilerliyor. Gençlerimiz bu ivmeyi daha da ileriye taşıyacak. Geçtiğimiz yıl üniversite öğrencilerimize birinci dönemde 3.000 TL, ikinci dönemde 3.000 TL olmak üzere toplam 6.000 TL eğitim desteği sağladık. Bu desteğimizin birçok gencimizin kaygısını giderdiğine inanıyorum. Bu yıl öğrencilerimize birinci dönemde 4.000 TL, ikinci dönemde ise 4.000 TL olmak üzere toplam 8.000 TL eğitim desteği sağlayacağız. “Gençlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.”söz konusu.

BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA

Üniversite öğrencilerinden Özgül Güneş, Şahinbey Belediyesi’nin kendisine sağladığı imkanlarla Tıp Fakültesi’ne kabul edildiğini belirtti. “Üniversitede Tıp Fakültesi’ni kazanmak için Şahinbey Belediyesi Yaşar Torun Gençlik Merkezi’ne giderek eğitim desteği aldım ve hedefime ulaştım. Öğretmenlerimiz bana çok yardımcı oldu. Bize ders çalışabilmemiz için çok güzel ortamlar sağlandı. “Bize bu imkanları sağladığı için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum.”söz konusu.

Hasan Selçuk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun öğrencileri il dışında yalnız bırakmadığını belirtti. “Erzurum’da Bilgisayar Mühendisliği okuyorum 2. sınıf öğrencisiyim. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu Erzurum’da bizi yalnız bırakmadı, orada da kendisiyle buluştuk. Başkanımız öğrencilere maddi ve manevi her türlü desteği sağlıyor” dedi.söz konusu.

Ahmet Hilmikuş, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür etti. “Hacettepe Fen Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Şahinbey Belediye Başkanımız her zaman yanımızda oldu. Cumhurbaşkanımızın destekleri sadece Gaziantep’le sınırlı değil. Üniversiteyi bitirip Ankara’ya gittiğimde, bir aydan kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanımız bizi Ankara’da ağırladı. Bizi orada da yalnız bırakmadı. “Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum”söz konusu

oguzlar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu