Haber

Putin, devlet kuruluşlarının kaliteli çalışmaya ihtiyacı olduğunu bildirdi

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Ukrayna’da savaşan Rus ordusunun ihtiyaçlarını sağlamak için devlet kuruluşlarının kaliteli ve iyi koordine edilmiş bir çalışma yapması gerektiğini söyledi.

Putin, Rusya Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının sağlanması hususunda hükümet nezdinde kurulan koordinasyon kurulu ile çevrim içi toplantı yaptı.

Ukrayna’da süren “özel askeri operasyonu” yürüten askerin teçhizat muhtaçlığını gidermek için devlet kurum, kuruluş ve işletmeleri ortasında uyum kalitesini ve iş temposunu radikal bir halde düzgünleştirmek için düzenek oluşturduklarını hatırlatan Putin, harikulâde tedbirler alınmasına gerek olmadığını belirtti.

Putin, “Ancak net, kaliteli ve iyi koordine edilmiş bir çalışma yapmamız gerekiyor. Bu, genelde yararlıdır, fakat bu durumda, silahlı kuvvetlerimize özel askeri operasyon esnasında gerekli olan her şeyi sağlamak için gereklidir. Bu, özel askeri teçhizat dahil, ekipman, ilaç, askeri ödenekler, askeri inşaatlar gibi konular için de önemlidir.” dedi.

İhtiyaç olan her şeyin üretim planları ve teslimat mühletleri için maksatlar belirlenmesini isteyen Putin, ordu ile savunma endüstrisinin yakın ve ortak çalışmaya gereksinimi olduğuna da dikkati çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu