Teknoloji

Rusya-Ukrayna Savaşı CS:GO Haritasına Alındı!

Bir yıldan fazla bir süre önce Rusya, Ukrayna’yı işgal etme planlarını başlattı. Sonuç olarak, iki ülke arasında bir orta yol savaş başladı Ve bu savaş bugün de devam ediyor. En kötüsü de savaşın ne zaman biteceğini kimsenin bilmemesi. Ancak son haberler, sıradan Rus vatandaşlarının acı tarafGörmesi için her türlü tekniğin denendiği ortaya çıkar.

Savaş zamanları hakkında az çok şey biliyorsunuz; Genel olarak bölgeden güvenilir bilgiye ulaşmak pek mümkün değil. Üstelik savaşın tarafı olan hükümetler, ne olursa olsun kendilerini üstün göstermek. propaganda onlar yapar. Ayrıca bu tür olaylarda medya tamamen hükümetin eline geçmekte ve kamuoyuna istenmeyen hiçbir haber duyurulmamaktadır. İşte bunun farkında olan Finlandiya’nın en büyük gazetelerinden biri. Helsingin Sanomat, Rusya-Ukrayna savaşının sansürlerinden kurtulmak için benzeri görülmemiş bir yönteme başvurdu.

Counter-Strike: Global Offensive haritası oluşturuldu!

Helsingin Sanomat, Rus medyasının gösteremediği sıradan bir şey. Rusları etkilemek için dünyanın en tanınmış oyunlarından biri olan Counter-Strike: Global Offensive’i kullandı. Oyuna özel bir harita oluşturan ekip, bu haritaya giren oyuncuların Rusya’nın Ukrayna’da yaptıklarından etkilendiğini söyledi. sansürsüzHelsingin Sanomat’ın Genel Yayın Yönetmeni Antero Mukka’ya ulaşmalarını sağladı: Rusların, Putin’in Ukrayna’yı işgali hakkında bağımsız bilgi edinme şansı çok zayıf.‘, neden bu özel haritaya ihtiyaç duyduklarını açıklıyor.

Peki bu haritada tam olarak ne var?

Antero Mukka, oluşturdukları haritanın tam olarak neleri içerdiğini şu sözlerle açıkladı: Savaştan harap olmuş bir Slav şehrinin haritası, oyunda Rus oyunculara sunuluyor. savaşın dehşetine sansürsüz erişim sağlayan ima edilen bir odayla birlikte oluşturduk. Ana dillerinde.Şunu unutmayalım: Counter-Strike: Global Offensive’in Rusya’daki aktif oyuncu sayısı 4 milyondan fazla.

Ama neden kapalı oda?

Antero Mukka, GamesRadar’a verdiği röportajda savaşla ilgili bilgilerin yer aldığı alan. neden saklanıyorlar da duyurdu. Helsingin Sanomat yetkilisi, haritayı indiren Rusların harap durumdaki Ukrayna’ya ne olduğunu görebilmek için böyle bir şey yaptıklarını belirtti. Rus CS:GO oyuncuları haritada dolaşırken Rusya’nın Ukrayna’ya ne yaptığını öğreniyor. kendi gözleriyle görebileceklerdi. Fikrin parlak olduğuna dikkat edilmelidir.

Haritayı kendiniz gezebilirsiniz!

İsterseniz “Created for Counter-Strike: Global Offensive” de_vonya“adlı özel haritayı da ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz bu haritayı nasıl indireceğinizi hızlıca anlatalım:

  • Aşama 1: BuradaBulunan bağlantıyı kullanarak Steam Atölyesindeki “de_vonya” haritasının sayfasına temas etmek.
  • Adım 2:Abone” düğmesine tıklayın ve indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.
  • Aşama 3:oyun giriş yapmak.
  • Adım #4:Oyun modunu seçerken Atölye haritalar” bölümüne girin ve de_vonya’yı seçin.

Gizli odayı bulamazsanız, aşağıdaki GIF’i dikkatlice izleyin:

fatih-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu