Haber

Sivas Valisi Şimşek, Şarkışla ilçesini ziyaret etti

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Şarkışla’da İlçe Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Vali Şimşek başkanlığında Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda sağlık, trafik, asayiş, eğitim ve kamu yatırımları ele alındı.

Toplantıda, Şarkışla Kaymakamlığının hazırladığı görüntü ile ilçenin sorunları, kamu yatırımları ve eksiklikler anlatıldı.

Şimşek, görüşmenin ardından destek eğitim kursunda kadın kursiyerlerin yaptığı el sanatları çalışmalarını inceledi.

Adını şehit bebek Bedirhan Mustafa Karakaya’dan alan ve yarı olimpik yüzme havuzunun bulunduğu külliyenin şantiye alanında da incelemelerde bulunan Şimşek, şunları kaydetti:

“Burası bir külliyedir. Şehidimiz Bedirhan Karakaya’nın adını taşımaktadır. Daha önce burada olan stad ve kapatılan stad. Spor Salonun yanı sıra yarı olimpik yüzme havuzu da bulunmaktadır. Projede yine bir gençlik merkezi bulunuyor. Gençlik merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzunun yapım çalışmaları bitmek üzere. İnşallah en geç mayıs ayında halkımızın hizmetine sunulacak. Bunun dışında yaklaşık 40 dönümlük boş bir alan var ve insanımızın spor yapabileceği voleybol sahası, yürüyüş ve basketbol sahaları gibi alanları da eklemeyi planlıyoruz.”

Şimşek, İlçe Uyum Şurası Toplantısı’nda Şarkışla’nın genel sorunlarını ele aldıklarını belirterek, trafik kazalarının sıkça yaşandığı Cemel, Pınarbaşı ve Dörtyol kavşaklarında bu soruna kalıcı çözümler üreteceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu