Teknoloji

Tamamen Dijital Beyaz Renkli Xbox Series X Ortaya Çıktı

Tüm yapısı dijital yani disk sürücüsü barındırmayan beyaz renkli bir Xbox Series X konsolunda bugün itibarıyla gizli bilgileri açığa çıktı. Geçtiğimiz zamanlarda Microsoft yıl sonuna doğru bahsettiğimiz bu yeni Xbox Series X ile karşımıza çıkabilir denmişti. Ortaya atılan o iddialar bugün yapılan bazı fotoğraf sızıntısı ile doğru olduğu görüldü. 

Önümüzdeki zamanlarda resmi olarak tanıtılacak yeni Series X, disk sürücüsü taşımıyor, bu bağlamda biraz daha ucuza satılacağı ve daha iyi bir soğutma sistemiyle pazara sunulacağı bekleniyor. Xbox Series S modeli beyaz renkte hazırlayıp daha sonra siyah rengini çıkaran, Series X’i ise halen sadece siyah renkte satan Microsoft, buna ek olarak silindirik yapılı bir Series X güncellemesi üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

Tamamen Dijital Beyaz Renkli Xbox Series X

Xbox Series X 2025 Senesinde Çıkabilir

Son aşamasında o silindirik gövdeli modelin iptal edildiği veya 2025 yılının başına atıldığı düşünülmekte. Sene sonunda lanse edilecek PlayStation 5 Pro’ya cevap vermesi gereken ve bu sebepten daha güçlü bir olası Series X Pro’yu 2025’in başında tanıtması beklenen Microsoft, bu aralar söylentileri dolanan taşınabilir Xbox modeliyle çok ses getirmeyi başlıyor.

Taşınabilir yapıda olan bir Xbox oyun konsolu uzun zamandır konuşulmakta ve bu aralar tekrardan gündemin üst sıralarında kendisine yer bulduğunu söyleyelim. Firma oyunlarını kompakt bir cihaz üzerinde de sunmayı planlıyor, hatta kaynaklara göre şu an prototip formunda bir cihaz şirket içinde aktif olarak test edilmekte. Şimdilik pazara çıkışı kesin olmayan model, bulut oyunculuğu temel almamakta yani oyunları yerleşik olarak oynatacak formda masada yer almakta. Elbette cihazda bulut desteği de bulunacak ancak internet olmadan da oyun keyfi sunabilecek iddiasındaki bu cihazı, Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer da çok istediğini vurguluyor.

Spencer’ın verdiği bir röportaj kapsamında bu konudaki büyük isteğini açık olarak dile getiren, insanların normalde oynayamadıkları zamanlarda dahi oyun oynamalarına izin vereceği bir cihazın nasıl olabileceğini sürekli olarak düşündüğünü söylüyor. Pazardaki şu an mevcut taşınabilir oyun cihazlarını kullanan ve hatta sahibi olduğu, “Lenovo Legion Go cihazımın bir Xbox gibi hissetmesini istemekteyim” söyleyerek cihazın çok istenilen bir ürün olacağını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu