Haber

TMO’dan Derince’deki patlamaya ilişkin açıklama: Toz sıkışmasından kaynaklanmış olabilir

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Kocaeli’nin Derince ilçesindeki siloda meydana gelen patlamanın toz sıkışmasından kaynaklandığının değerlendirildiğini duyurdu.

TMO, sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamaları paylaştı:

“TMO Derince Silosu’nda saat 14.45 sıralarında patlama meydana geldi. Patlama sonucunda 13 silo kuyusu ve müştemilatında hasar meydana geldi. Patlamanın toz sıkışmasından kaynaklanabileceği değerlendiriliyor, patlamanın nedeninin detaylı teknik incelemenin ardından netlik kazanacağı değerlendiriliyor. inceleme.”

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da patlamayla ilgili yapılan denetimlere göre silonun bulunduğu limandaki gemilerde rastgele bir olumsuzluk yaşanmadığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait KIYEM-3 hızlı kurtarma (can kurtarma) botunun bölgeye yönlendirildiği belirtildi.

İstanbul-Kuruçeşme’deki Nene Hatun Acil Müdahale Gemisi ile Tuzla’da konuşlu doğu römorkörünün de kalkışa hazır bekletildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Kontroller sırasında limandaki gemilerde herhangi bir olumsuz durum yok. ” (HABER MERKEZİ)

baklanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu