Ekonomi

ABD kripto borsası banka açmayı planlıyor

Investing.com – Son zamanlarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi ile sorunlar yaşayan kripto borsası Kraken, geçen yıl planlamaya başladığı bir banka açma kararını gündeme getirdi.

ABD SEC tarafından geçtiğimiz ay izinsiz kripto staking hizmeti sunduğu için cezalandırıldı Krakenartık kripto pazarında bir sorun haline gelen bankacılık iş boşluğunu kapatmak için adımlar atıyor.

Piyasada yer alan haberlere göre Kraken’in Baş Hukuk Sorumlusu Marco Santori, Kraken Bank’ın açılışının yakın zamanda gerçekleşebileceğini söyledi. Kraken ise geçtiğimiz yıl resmi internet sitesinde banka açma planlarının yol haritasında olduğunu göstermişti.

Kraken, ABD düzenleyicilerinin önemli baskısı altında olmasına rağmen, kripto alanını genişletme planlarından vazgeçmiyor. 2019’dan beri hizmet veren kripto borsası SEC’denMahkemenin verdiği cezayı ödemeyi kabul etmesine rağmen kararı ne kabul etti ne de reddetti.

Tüm olumsuz koşullara rağmen kripto sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin banka açma planları piyasa tarafından cesur bir atılım olarak yorumlanırken, bazıları borsanın onay alma sürecinde zorluklar yaşayabileceğinden bahsediyor.

Kraken’in geçen hafta söylediği banka kurma planı sermaye yeterliliği açısından onu riske attı, Silvergate’in Maddi konular hayatının ortasına gelir. Silvergate, kripto ödeme ağını geçen hafta kapattığı gibi kapattığını söyledi. ilan edildi . Bu alanda bir boşluk oluşurken, Kraken banka planlarını açıklayarak bu boşluğu kapatmak için değerli bir hamle yaptı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu