Ekonomi

Borsa günün ilk yarısında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

BIST 100 endeksi,7.243,67 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yüzde 2,46 değer avantajıyla 7.240,40 puan ve bir önceki kapanışa göre 172,50 puan prestij ile 13,00 oldu.

Bankacılık endeksi yüzde 2,06 ve holding endeksi yüzde 1,99 yükseldi. Yüzde 6,09 ile indirimli endekslerin ortasında en çok kazandıran elektrikTek düşüş yüzde 2,28 ile spor endeksi oldu.

Küresel piyasalar yeni haftaya olumlu bir seyirle başlarken, gözler bu hafta İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz kararı ve ABD’de tarım dışı istihdam verisinde. yoğun bir veri gündemine dönüştü, özellikle

Analistler, bu hafta açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerinin Fed’in bundan sonraki adımları hakkında daha fazla ipucu vermesinin beklendiğini belirterek, Apple ve Amazon başta olmak üzere değerli şirketlerin bilançolarının takip edileceğini söyledi.

Analistler, ülkedeki prestijiyle bu hafta bilanço takviminin ağırlaşacağını, hisse ve şube bazında oynaklığın artabileceğini belirtti.

Bugün ülkedeki bilgiler ajandanızABD’de Dallas Fed imalat aktivite endeksinin takip edileceğini belirten analistler, BIST 100 endeksinde 7.250 ve 7.400 seviyelerinin direnç, 7.000 puanın ise dayanak noktası olduğuna dikkat çekti.

haberorhangazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu