Ekonomi

Son Dakika: BDDK’dan yeni karar! Havayolu, seyahat, konaklama gibi yurt dışı kredi kartı harcamalarında taksit yapılmayacaktır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı harcamalarına ilişkin dikkat çekici bir karar aldı. Kredi kartlarında taksit sınırlaması uygulayan BDDK, yurt dışı hava yolu, seyahat ve konaklama gibi harcamalar için taksit belirlemesi yaptı.

BDDK’DAN AÇIKLAMA

BDDK internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “31 Temmuz 2023 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde kamuoyuna duyurulduğu üzere, finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik atılacak eşgüdümlü adımlar kapsamında risk ölçekleri, sermaye yeterliliği standart oranlarının hesaplanmasında ihtiyaç kredileri, bireysel kredi kartları, ihtiyaç kredileri dikkate alınmaktadır.Binek araç alımına yönelik taşıt kredileri, taşıt teminatlı krediler ve finansal kiralama işlemlerinin sayılarının artırılmasına karar verilmiştir. tüketicilerle yapılacaktır.

ULUSLARARASI GİDERLERDE TAKSİT YAPILAMAZ

Ayrıca, kredi kartlarına uygulanan taksit sürelerinin yurt dışındaki havayolları, seyahat acentaları ve konaklama ile ilgili harcamalarda uygulanmamasına ve söz konusu harcamalarda taksit yapılmamasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu