Haber

Konya Standı Turizm Fuarının En İyisi Seçildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, goKonya.com platformu ile Konya’yı tanıttığı 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda destinasyonlar dalında en uygun stant ödülünün sahibi oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en büyük 5 turizm fuarının ortasında yer alan 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Konya’yı tanıttı.

Konya’nın turizm potansiyelini artırma hedefiyle uluslararası platformlarda kenti tanıtmaya devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi, deneyim odaklı bakış açısıyla tüm turizm destinasyonlarını oluşturduğu goKonya.com platformuyla İstanbul’daki fuara katıldı. Fuara özel bir stantla katılan Konya Büyükşehir, destinasyonlar bölümünde en uygun stant olarak seçildi.

GoKonya.com standında; 5 duyuya (Görme, Dokunma, Koklama, Dinleme, Tatma) yönelik deneyim tasarımlarıyla zengin içerikler stant ziyaretçileri ile paylaşıldı. Ziyaretçilere özellikle Hüyük çileği ve Çumra kavunu aromalı tatları ile Karatay ve Güneysinder lavanta kokuları deneyimlendi.

Kültür ve inanç turizmi başta olmak üzere doğal ve tarihi kültür varlıkları başta olmak üzere Konya’da 4 sezon boyunca gerçekleştirilecek tüm etkinliklerin anlatıldığı fuarda Konya Büyükşehir Belediyesi standı yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

candirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu