Teknoloji

Metro: Awakening VR, 2024’te PS VR2’de piyasaya sürülecek

Büyük beklenti yaratan oyunlardan biri olan PS VR2’de Metro: Awakening VR yer alacak. Oyunla ilgili resmi açıklamalar yapıldı.

Sony’nin State of Play etkinliğinde öne çıkan VR oyunlarından biri Metro: Awakening VR oldu. Metro oyunlarının devamı sayılabilecek Metro: Awakening VR, Arizona Sunshine ve The 7th Guest VR gibi popüler VR oyunlarının yapımcılığını üstlenen Vertigo Games tarafından geliştirildi. Oyunun ne zaman çıkacağı merak edilirken resmi bir açıklama geldi. Oyun 2024 yılı itibarıyla oyuncuların beğenisine sunulacak.

Metro: Awakening VR 2028’de Kurulacak

Metro: Awakening VR, 2028 yılında geçecek bir hikayeyi sunacak. Bu bakımdan Metro: Awakening VR, Metro 2033 öncesindeki dönemi kapsayacak. Oyuncular, kırık metro tünelleri içerisinde yollarını bulmaya ve partnerlerini bulmaya çalışacaklar. Ancak bu kolay olmayacak. Çünkü metro tünellerinde hava filtrelerinden ışıklara kadar her şey bozuk. Bu karanlık alanda oyuncuların yollarını bulmak için hem zekalarını hem de becerilerini kullanmaları gerekecek.

Metro: Awakening VR, 2024’te PS VR2’de piyasaya sürülecek

Metro: Uyanış VR Ne Sunacak?

Metro: Awakening VR’da oyuncular oyun gerçekliğini VR ile net bir şekilde hissedecekler. Çünkü geliştirme aşamasında oyuncuların belirli duyguları yaşayabilmesi için kontrolörler ve kulaklıklar üzerinde özel çalışmalar yapıldı. 2,5 yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıkan Metro: Awakening VR, beklentileri karşılayacak potansiyele sahip. Fragmanları ve ilk görselleri merak uyandıran oyunun 2024 yılında ne zaman çıkacağı belli değil. Oyun için hazırlanan özel tanıtım ise şu şekilde:

Serdar Oyunun Hikayesinde!

Oyunun hikayesi oldukça ilginç. Zira Sony tarafından yapılan resmi açıklamalarda oyunun 2028 yılında geçen yepyeni bir hikaye olduğu ve serinin yaratıcısı Dmitry Glukhovsky tarafından yazıldığı belirtildi. Dizinin ana karakteri Hekim Serdar’dır. Hekim Serdar’ı yönetecek oyuncular güçlü sahada zorluklara rağmen ilerlemeye çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu